Haber

CHP Milletvekili Bülbül: Barış Pehlivan’ın yeniden tutuklanması demokrasi ve hukuk katliamıdır

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, gazeteci barış güreşçisihapishaneye geri dönme hakkında ” barış güreşçisi Yeniden hapse girmek demokrasi ve hukuk katliamıdır. Kadın katillerinin, mafyaların, hırsızların, tacizcilerin, doğayı talan edenlerin sırtına vurulduğu, gazetecilerin kalemlerinin kırıldığı bir hukuk sistemi, ancak diktatörlüklerde. Gazeteciler altın sayfaları yazarken, tarih bir gün mutlaka diktatörleri yargılayacaktır. Barış Pehlivan yalnız değil” dedi.

CHP Aydın Milletvekili ve CHP Grup Sözcüsü TBMM Adalet Komisyonu Bülbül, hükümetin gazeteciler üzerindeki baskılarına ve son olarak gazeteci Barış Pehlivan’ın tutuklanmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bülbül, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu ülkenin bütün kurumlarına prestij kaybına neden olan bir siyasi iktidar, sadece gazetecilik kurumunu değil, doğrudan gazetecileri hedef almaktadır. haberler Satın alma özgürlüğünün en ateşli savunucusu olan gazeteciler üzerinde tek tek emirler uygulanıyor. Bunun son örneği Barış Pehlivan’dır. Barış Pehlivan’ın cezaevine dönüşü demokrasi ve hukuk katliamıdır. Kadın katillerinin, mafyaların, hırsızların, tacizcilerin, doğayı talan edenlerin sırtına vurulduğu, gazetecilerin kalemlerinin kırıldığı bir hukuk sistemi, ancak diktatörlüklerde. Gazeteciler altın sayfaları yazarken, tarih bir gün mutlaka diktatörleri yargılayacaktır. Barış Pehlivan yalnız değil. Barış Pehlivan gazetecidir. Arkasında milyonlar, arkasında gerçekler, arkasında haberin gücü var.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu