Haber

Libya Kızılayı Sel Felaketi Sonrası Arama Kurtarma Çalışmalarına Devam Ediyor

Libya Kızılayı, ülkede yaşanan sel felaketinin ardından arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Çocuğu enkaz altından çıkarılan babanın üzüntüsü grubun telefon kamerasına yansıdı.

Libya Kızılayı, 10 Eylül Pazar gecesi yaşanan şiddetli sel felaketinin ardından gönüllülerle birlikte afet bölgesinde arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Ölen bir çocuğun enkaz altından çıkarıldığı anlar ise grubun telefon kamerasına yansıdı. Libya Kızılayı yaptığı açıklamada, “Libya Kızılayı gönüllüleri, Derna kentinde bir çocuğun cesedini enkaz altından çıkarma çalışmalarına katıldı. Çocuğun babası, cenazenin kaldırılması ve taşınması için gönüllülerden yardım istedi.”

Libya’nın Akdeniz kıyısındaki liman kenti Derna’nın da bulunduğu bölgede, 10 Eylül Pazar gecesi şiddetli yağışlar sonucu su baskını meydana geldi. Sel suları, Libya’nın üst kısmındaki iki barajın çökmesine neden oldu. Derne kentine kadar çoğalan kent, yol üzerinde birçok yerleşim birimine zarar vermiş ve Derne kenti üzerinden Akdeniz’e boşalmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu