Haber

ABD’den 60 tondan fazla yardım malzemesi gönderildi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından dünya çapında başlatılan yardım kampanyaları ABD’de de devam ediyor.

Atlas Air, Türk Hava Yolları ve Boeing’in ortak iş birliğiyle 60 tondan fazla yardım taşıyan ilk kargo uçağı Türkiye’ye doğru yola çıktı.

Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için toplanan insani yardım, DVS ve Jet Aviation’ın desteğiyle Washington’daki Dulles Havalimanı’ndan Türkiye’deki İncirlik Hava Üssü’ne gönderildi.

“Kışlık giysiler, çadırlar ve ilk etapta hayatta kalmak için gerekli olan her şey dahil”

Washington’daki Türkiye Büyükelçiliği’nden insani yardım gönderilmesi sürecinde görev alan Büyükelçi Yardımcısı Sinan Ertay, toplanan yardımın İncirlik Hava Üssü’nden doğal afet bölgesine dağıtılacağını söyledi. “Boeing bu uçağa yakıt ikmali yapıyor, uçak Atlas Air’e ait ve paletleme işlemini Türk Hava Yolları üstlendi. Bu yardımın ortasında kışlık giysiler, çadırlar ve birinci kademede hayatta kalmak için gereken her şey var. Yardımlar gelmeye devam ediyor. Daha önce olduğu gibi. Bu bağışları toplayıp Türk Hava Yolları ile göndermeye devam edeceğiz.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu